تست غربالگری سرطان

تست غربالگری سرطان


تست غربالگری سرطان

تست غربالگری سرطان سبب می‌ شود افراد از سلامت بدن و جسم خود مطمئن شوند. افراد با انجام این تست می توانند در صورت بروز مشکل و بیماری به وجود آن پی‌ ببرند. همچنین قبل از بیشتر صدمه دیدن درمان خود را شروع کنند. درمان زودهنگام سبب می‌ شود که افراد هزینه کمتری پرداخت کنند و در نتیجه به درمان خود امیدوار تر باشند. حال می خواهیم در رابطه با انواع غربالگری سرطان صحبت کنیم.

تست غربالگری سرطان

 

انواع تست غربالگری سرطان

برای سرطان انواع و اقسام تست وجود دارد. اولین تست، تست غربالگری سرطان سینه می باشد. ماموگرافی یک ابزار بسیار عالی برای این تست است. همه خانم ها در طول زندگی خود باید حتما این تست را انجام دهند. مخصوصا خانم هایی که بستگان درجه آنها به سرطان سینه مبتلا شده اند. بهتر است زنان ۵۰ تا ۷۴ ساله هر دو سال یک بار این تست را انجام دهند. زنان ۴۰ تا ۵۴ باید سالانه از این تست استفاده کنند.

تست سرطان دهانه رحم یکی دیگر از تست های غربالگری می باشد. در این تست سلول های بیرون دهانه رحم خانم ها خراشیده می شود و سلول ها برای وجود یا عدم وجود یک نوع ویروس خاص آزمایش می شوند. آزمایش ها ممکن است با تست پاپ اسمیر و یا به تنهایی همراه باشند. زنان بین ۲۱ تا ۲۹ سال باید هر سه سال یک بار این تست را انجام دهند. زنان بین ۳۰ تا ۶۵ سال نیز باید هر سه سال یک بار باید این تست را انجام دهند و هر پنج سال یکبار باید تست HPV انجام دهند. افراد که سن آنها بالاتر از سن ۶۵ سال می‌ باشد نیازی به انجام هیچ کدام از این تست ها ندارند. ولی بهتر است در این زمینه با پزشک متخصص خود مشورت های لازم را انجام دهند.

بررسی انواع دیگر غربالگری

غربالگری انواع مختلفی دارد که در بالا به بررسی چند نمونه از آن پرداختیم. تست غربالگری سرطان روده بزرگ، دستگاه گوارش، تست سرطان پروستات، تست سرطان‌ بیضه و سرطان روده، جزو تست هایی می باشند که افراد می توانند هر چند سال یک بار آنها را انجام دهند و از سلامت جسم و بدن خود اطمینان به دست بیاورند. اگر شما ساکن شهر شیراز هستید می توانید از خدمات دکتر لیلا ساریخانی بهره ببرید.

 تست غربالگری سرطان در شیراز

یکی از آن تست های بسیار پرطرفدار می باشد که افراد زیادی هر سال آن را انجام می دهند تا به سلامت بدن خود مطمئن شوند. این تست مزایای بسیار زیادی دارد که شما می توانید با هزینه بسیار کم از بروز سرطان های خطرناک و پرهزینه جلوگیری کنید و در صورت داشتن این مریضی در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه های بسیار پایین از پیشرفت آن جلوگیری به عمل بیاورید. دکتر لیلا ساریخانی متخصص زنان زایمان در شیراز در این زمینه می باشد که می تواند تشخیص های بسیار درست و عالی در این زمینه انجام دهد. این دکتر تنها مراجعین از شهر شیراز ندارد بلکه از کل مناطق کشور از تخصص این دکتر بهره می برند. اگر قصد دارید تست غربالگری سرطان انجام دهید می توانید با مراجعه به دکتر لیلا ساریخانی این کار را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو نوبتحساب من
نوبت گیری اینترنتی مطب
برای رزرو نوبت ، ساعت ویزیت را انتخاب کنید
لطفا مطالعه کنید
قوانین و مقررات این مطب جهت نوبت گیری اینترنتی
در حال بارگذاری ...
  • ساعت دریافت نوبت ساعت حضور شما در مطب میباشد و زمان انتطار شما حداقل ۱ ساعت می باشد.
  • لطفا در انتخاب تایم و روز نوبت خود دقت کافی را داشته باشید در صورت عدم حضور و یا تاخیر بیش ۲۰ دقیقه پذیرش شما انجام نخواهد شد.
  • پرداختی شما به مبلغ 150 هزار تومان جهت اخذ نوبت بوده است
رزرو نوبت