لابیاپلاستی در شیراز

لابیاپلاستی در شیراز


لابیاپلاستی به عنوان یک عمل جراحی درمانی و زیبایی شناخته می شود ، که در بسیاری از کشور ها از جمله کشور های پیشرفته ای همچون آمریکا و اروپا طرفداران بسیاری دارد. این عمل زیبایی با به روز ترین و کار آمد ترین متد و تکنولوژی روز دنیا در مرکز زیبایی و درمانی دکتر لیلا ساریخانی جراح و متخصص زنان و نازایی، عضو کالج جراحان و متخصصین زنان زایمان آمریکا ( ACOG) و عضو انجمن پزشکی لیزری ایران در شیراز انجام می‌گیرد. ما قصد داریم در این مقاله به طور علمی، خلاصه و دقیق عمل جراحی لابیاپلاستی را شرح دهیم.

لابیاپلاستی در شیراز

در سال های اخیر جراحی لابیاپلاستی جز شایع ترین عمل های زیبایی زنان محسوب می شود؛ این عمل زیبایی بر روی لب داخلی در آلت تناسلی زنان صورت می  پذیرد، شکل ظاهری لب داخلی در خانم ها متفاوت می باشد، لب داخلی می‌تواند بزرگ، گوشتی، چروکیده و رنگ تیره ای داشته باشد.
شکل ظاهری و رنگ لب داخلی در بلوغ و حتی در زمان بارداری، پس از زایمان و در اختلالات هورمونی ممکن است تغییر نماید که اکثر آن ها غیر قابل برگشت می باشد.
لب داخلی گوشتی و بزرگ، رشد نامتقارن لب ها، تیرگی پوست و ظاهر آن به عنوان یک مساله زیبایی می‌تواند برای خانم ها مطرح باشد و باعث عدم رضایت از ظاهر خویش و احساس شرم در مقابل شریک جنسی و بالطبع شرم، خجالت از آن، کاهش اعتماد به نفس و میل جنسی و یا حتی درد در هنگام برقراری ارتباط جنسی شود و همین مساله می تواند باعث شود که در هنگام مقاربت جنسی فرد توانایی برقراری یک ارتباط جنسی با کیفیت و لذت بخش را از دست بدهد.

ساختار ناحیه تناسلی زن

اندام تناسلی خارجی زنان از چندین قسمت مختلف از جمله لب خارجی، لب داخلی، کلیتوریس و مدخل واژن ساخته شده که هر کدام از آن ها در عملکرد جنسی و زیبایی نقش خود را ایفا می‌کنند.
لب خارجی ناحیه ای می باشد ک توسط پوست و مو همانند سایر نقاط بدن پوشیده شده است و وظیفه ی حفاظت از لب داخلی را ایفا می‌کند.
لب داخلی توسط پوستی مانند لب دهان (بدون مو) پوشیده شده و وظیفه ی حفاظت از کلیتوریس و مجرای ادراری را دارد و مدخل واژن را می پوشاند.
کلیتوریس در زنان معادل سر آلت مردانه در آقایان می باشد و در تحریک و ارضای جنسی بانوان نقشی اساسی را بازی می‌کند.
هر کدام از قسمت های ذکر شده به صورت جداگانه در فعالیت جنسی بانوان نقش خاصی را بازی می‌کند؛ به همین دلیل جراحی های درمانی و زیبایی مربوط به هر ناحیه را جداگانه در قسمت خود در سایت به طور کامل توصیح خواهیم داد.

لابیاپلاستی در شیراز

دلایل اصلی انجام جراحی لابیاپلاستی

 • کاهش اعتماد به نفس و احساس شرم در مقابل شریک جنسی
 • عدم رضایت از ظاهر اندام تناسلی
 • کاهش لذت جنسی به دلیل عدم لمس و تحریک کلیتوریس در زمان مقاربت جنسی به دلیل پوشیده شدن توسط لب داخل
 • داشتن ظاهری زیبا و تمیز در هنگام مقاربت جنسی
 • مسائل بهداشتی به دلیل مستعد شدن عفونت های واژینال
 • درد در هنگام مقاربت جنسی
 • درد، خارش، سوزش و احساس ناراحتی در هنگام ورزش مانند دوچرخه سواری و پیاده روی و غیره
 • داشتن ظاهری زیبا در هنگام پوشیدن لباس های تنگ یا بیکینی

روش های ترمیم و جراحی در لابیاپلاستی

امروزه روش و تکنیک های متفاوتی برای جراحی لابیاپلاستی در جهان معرفی و استفاده می‌شود که برای هر فرد بر اساس حجم و شکل بافت لب داخلی و تخصص و تشخیص جراح انتخاب می شود؛ روش های متداول به شرح زیر است:

 • تکنیک Trim

در این روش لبه های داخلی کلامپ شده و سپس مابقی لب را برش زده و برداشته و نهایتا با نخ قابل جذب حاشیه را بخیه می‌کنند، این روش در حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد.

 • تکنیک Wedge

در این روش لب داخلی به روش V برش داده می‌شود و لبه های قسمت های باقی مانده را به هم نزدیک کرده و با نخ قابل جذب به هم بخیه می شود

 • لابیاپلاستی با لیزر

در این روش به وسیله ی لیزر لب های کوچک برش داده شده و توسط خود لیزر انعقاد صورت گرفته و نیاز به بخیه کردن با نخ نمی باشد. در نتیجه ی عدم خون ریزی و بخیه زدن در این روش نتایج زیبایی حاصل از آن بهتر می باشد.
ما در کلینیک زیبایی دکتر لیلا ساریخانی از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ بدین منظور استفاده می‌کنیم که دارای آخرین تکنولوژی لیزر در تمام دنیا می باشد و رضایت مندی بیشتر را در مراجعه کنندگان عزیز فراهم می‌آورد.

تکنیک‌های پیشرفته جراحی

پیشرفت‌ها در تکنیک‌های جراحی لابیاپلاستی این عمل را ایمن‌تر و دقیق‌تر از همیشه کرده است. در روش‌های سنتی لابیاپلاستی، معمولاً تنها اقدام به برش یا برش بخشی از بافت اضافی شده است که ممکن است به مشکلات و نتایج نامطلوب منجر شود. اما امروزه، با استفاده از روش‌های نوآورانه مانند تکنیک wedge resection استفاده می‌کنند که تا حد امکان معمول برازندگی طبیعی لبهای داخلی را حفظ می‌کند و در عین حال اندازه آنها را کاهش می‌دهد.

تسریع در بهبودی پس از عمل نیز یکی دیگر از دستاورد های جدید به لطف پیشرفت تکنیک های جراحی بوده و بسیاری از بیماران تجربه کمترین درد و زمان کمتری برای بهبودی داشته‌اند. جراحان اکنون تمرکز بیشتری بر کاهش ایجاد جای جوش و دستیابی به ظاهر طبیعی دارند تا اطمینان حاصل کنند که نتایج لابیاپلاستی به لحاظ زیبایی و راحتی کاملاً مطابق با توقعات خواهد بود.

مدت زمان عمل جراحی لابیاپلاستی

برای جراحی لابیاپلاستی شما باید قبل از عمل توسط جراح ویزیت و معاینه شوید تا براساس معاینه و آناتومی ظاهری لب های کوچک جراح تصمیم به انتخاب شیوه و متد جراحی کند.این عمل جراحی معمولا به صورت مراجعه سرپایی در مطب و با بی حسی موضعی بدون نیاز به بستری و بیهوشی و همچنین ریکاوری در حدود نیم ساعت انجام می‌پذیرد. عمل جراحی براساس تکنیک مناسب انتخاب شده توسط جراح، در حدود ۴۵ دقیقه الی یک ساعت و نیم طول می‌کشد و شما می توانید بدون نیاز به بستری پس از ریکاوری نیم ساعته به منزل باز گردید.

فوائد لابیاپلاستی

همانگونه که تاکنون متوجه شدید، جراحی لابیاپلاستی چه با هدف زیبایی و چه اهداف درمانی و رفع مشکلات فیزیکی و جنسی صورت می‌پذیرد. آنچه که به صورت قطعی در مرکز زیبایی ما و حالت علمی به روز، در جهان رسیده ایم این می باشد ک جراحی لابیاپلاستی تاثیر چشم گیری در کیفیت زندگی فرد و فعالیت جنسی و اعتماد به نفس فرد ایجاد می‌کند. لابیاپلاستی چه با اهداف درمانی ( رفع مشکلات فیزیکی و جنسی) چه با اهداف زیبایی صورت پذیرد می‌تواند نتایج زیر را به همراه داشته باشد:

 • افزایش کیفیت زندگی فرد
 • افزایش کیفیت رابطه جنسی و ارتقای رضایت از رابطه جنسی
 • افزایش تحریک بیشتر کلیتوریس در مقاربت جنسی به دنبال کاهش حجم لب ها و در نتیجه در معرض لمس قرار گرفتن کلیتوریس حین رابطه جنسی
 • زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس در رابطه ی جنسی
 • زیبایی ظاهری به دنبال کاهش برجستگی ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و بیکینی
 • اصلاح عدم تقارن لب ها به عنوان یکی از رایج ترین دغدغه های فکری بانوان
 • ممانعت از ایجاد درد و سوزش و خارش در ناحیه تناسلی به دنبال فعالیت ورزشی مانند دوچرخه سواری و پیاده روی و غیره
 • سهولت در بهداشت و کاهش عفونت های اداراری و جنسی

 

محدوده سنی عمل لابیاپلاستی

بر اساس مطالعات و مقالات علمی صورت پذیرفته شده در جهان، جراحی لابیاپلاستی برای دختران از سن ۱۴ تا ۱۶ سالگی می‌تواند شروع شود.
قابل ذکر است با توجه به اینکه ویژگی های آناتومی و فیزیولوژی فرد، سن بلوغ، رشد جسمی و هم چنین روند و فرایند پیر شدن و تغییرات هورمونی در خانم ها یکسان نمی باشد و عوامل مختلفی در آن نقش بازی می‌کند، بازه ی سنی مشخصی را برای این جراحی نمی‌توان مشخص کرد اما به طور کلی می توان گفت بهترین بازه با توجه به تجربه ی طولانی مرکز زیبایی ما پس از اتمام دوره ی بلوغ جنسی و رشد جسمی تا زمان یائسگی می باشد؛ چرا که پس از دوران بلوغ معمولا لب های کوچک (داخلی) از نظر ظاهری تغییر چندانی نخواهد داشت. همچنین در سن بالاتر از یائسگی، به دلایل فیزیولوژیک توان بازسازی بدن کاهش می باید. اما در انتها مساله ی اصلی برای تعیین نیاز و فوائد و عوارض جراحی در ویزیت و معاینه توسط جراح مجرب و هم چنین توجه به تاریخچه ی فردی و خانوادگی و فیزیولوژی بدن فرد مشخص می‌شود. در مرکز زیبایی دکتر لیلا ساریخانی جراحی لابیاپلاستی با لیزر به وسیله ی دستگاه لیزر مونالیزا تاچ صورت می پذیرد.
با توجه به وجود پایانه های عصبی فراوان در ناحیه لب کوچک و هم چنین شبکه عروقی گسترده در ناحیه ی استفاده از لیزر مونالیزا تاچ با آسیب کمتر به بافت ها و درد و خونریزی کمتر و هم چنین به دلیل دقت بالای دستگاه نتایج جراحی از نظر زیبایی بسیار بهتر از جراحی به وسیله ی تیغ می باشد.
با صراحت می‌توانیم ادعا کنیم که انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا توسط سرکار خانم دکتر لیلا ساریخانی به عنوان جراحی زبر دست و با تجربه، با سابقه ای کاملا درخشان به همراه تیم های مراقبت ویژه و امکانات وی ای پی در کلینیک زیبایی ما با بالاترین کیفیت صورت می پذیرد که این امر باعث منحصر به فرد شدن کلینیک ما در ایران شده است.
شما میتوانید با مشاوره و ویزیت توسط دکتر لیلا ساریخاتی و مشاهده نتایج جراحی صورت پذیرفته در کلینیک بهترین تصمیم را بگیرید. ما به شما اطمینان می دهیم که بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد.

مراقبت های قبل از جراحی لابیاپلاستی

در صورت ویزیت و تصمیم به جراحی شما باید مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپیرین و یا داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین، هپارین، کلگزان، انوکساپارین، ریواروکسابان و غیره و همچنین استفاده از داروهای مسکن NSAID مانند ژلوفن، نوافن، مفنامیک اسید، ناپروکسن و غیره را از دو هفته قبل با مشورت جراح و پزشک تجویز کننده قطع نماید؛ حتما در جلسه ی اولین ویزیت، در سابقه ی بیماری، داروهای مصرفی خود را به جراحتان نشان دهید. در صورت نیاز اگر جراحتان برای شما آزمایشی درخواست نمود قبل از روز عمل آن را به ایشان نشان دهید. از مدت یک ماه قبل از جراحی تان از مصرف مکمل های گیاهی و مکمل های دارویی همانند ویتامین سی و داروهای کاهنده وزن خودداری فرمایید. قابل ذکر میباشد که شب قبل از جراحی تان باید به مدت ۸ ساعت تا جراحی خود از خوردن و آشامیدن خودداری فرمایید. در شب قبل از حراحی خواب و استراحت کافی داشته باشید تا بدن شما توانایی بازسازی خود را بالا ببرد، و در آخر به همراه داشتن همراه، جهت مراقبت و بازگشت شما به منزل کمک کننده می باشد.

مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی

تا ۷۲ ساعت پس از جراحی، احساس درد و تورم در محل جراحی طبیعی می باشد؛ معمولا در۳ روز اول بیشترین میزان درد و تورم را دارید و سپس تورم در طی ۲ تا ۳ هفته کاهش می یابد. برای کنترل آن بهتر است در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی به صورت منقطع کمپرس سرد، کیسه ی یخ بر روی محل جراحی گذاشته شود و همچنین برای کنترل درد می‌توان از مسکن های مانند ایبوپروفن‌ استفاده نمود.
محل جراحی، باید تمیز نگه داشته شود و برای اینکار ابتدا تا ۲۴ ساعت اول پانسمان باز نشود و استحمام و شست و شوی محل جراحی خودداری فرمایید؛ پس از آن با آب استریل (سرم شست و شو) و شامپوی بچه، محل جراحی را شسته و خشک نمایید.معمولا بر اساس نوع و متد جراحی و نوع زخم جراح برایتان آنتی بیوتیک خوراکی یا به شکل پماد تجویز می نماید که تا پایان دوره باید آن را استفاده نمایید.
معمولا ۳ تا۴ هفته پس از جراحی فعالیت جنسی را می توان شروع نمود البته ذکر این مساله حائز اهمیت می باشد که تا بهبودی کامل بهتر است از فشار و آسیب محل جراحی خصوصا در هنگام مقاربت جنسی جلوگیری به عمل آورید.
از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان به دلیل فشار بر محل جراحی و هم چنین حمام طولانی، نشستن در وان و جکوزی،رفتن به استخر شنا تا بهبودی کامل خودداری فرمایید.
از فعالیت های ورزشی سنگین که به محل جراحی فشار می آورد مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره تا بهبودی کامل خودداری فرمایید.

توصیه های غذایی

 • غذاهای دارای فیبر هم چون انجیر در کاهش تورم و درد مفید می باشد.
 • غذاهایی که از یبوست جلوگیری می کند، مانند انجیر در دوره ی نقاهت برای جلوگیری از یبوست و فشار در هنگام دفع مصرف گردد.
 • غذاهای چرب و پرنمک تورم را افزایش می دهد.
 • مصرف آناناس و گوشت قرمز روند بهبودی را تسریع می‌بخشد.

 

عوارض لابیاپلاستی

این عمل جز جراحی های سرپایی و بی خطر می باشد، طی تحقیقات جهانی صورت گرفته تاکنون عوارض سیستمیک شناخته شده ای برای آن ذکر نشده است؛ یکی از عارضه های آن خونریزی و تورم در ناحیه ی جراحی و تورم واژن به دلیل پر خون بودن ناحیه می‌توان ذکر کرد که با رعایت توصیه های بهداشتی و پزشکی می‌توان از آن جلوگیری نمود.
عارضه ی دیگر، عفونت محل جراحی می باشد که این عارضه نادر بوده و به دنبال عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های پس از جراحی رخ می دهد.

 

سوالات متداول

آیا جراحی لابیاپلاستی در خانم های باکره قابل انجام است؟

عمل لابیاپلاستی بر روی لب های کوچک صورت می‌گیرد که در این جراحی با توجه به مکان پرده ی بکارت (ورودی واژن) به هیچ عنوان دستکاری نشده و طبعا آسیبی نخواهد دید لذا هیچ منعی برای جراحی زیبایی لابیاپلاستی در خانم های باکره وجود ندارد.

آیا جراحی لابیاپلاستی دردناک است؟

با توجه به ازدیاد گیرنده های عصبی در لب کوچک این نگرانی برای بسیاری از شما عزیزان پیش می آید که آیا این جراحی دردناک می باشد یا خیر؛ ما در کلینیک زیبایی دکتر لیلا ساریخانی با به روز ترین و کار آمد ترین تجهیزات و داروهای بی حسی این اطمینان را می توانیم به شما بدهیم که با انجام بی حسی موضعی هیچگونه درد و ناراحتی حین جراحی احساس نخواهید نمود.

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی یا ارگاسم میشود؟

برخی از شما عزیزان با نگرانی از کاهش میل جنسی در عمل جراحی لابیاپلاستی مواجه هستین که معمولا این موضوع به دنبال برخی از اطلاعات و اعتقادات رایج و غلط و یا حتی تعبیر بعضی از افراد از لابیاپلاستی به عنوان ختنه بانوان منشا می‌گیرد؛ این نگرانی را می‌توان اینگونه شرح داد که نقاط حساس در بانوان برای تحریک جنسی و ارگاسم یکی نقطه ی G در واژن و دیگری کلیتوریس میباشد؛ که در جراحی لابیاپلاستی آسیبی به این نقاط وارد نمی‌شود شایان ذکر میباشد با برطرف شدن بزرگی و گوشت اضافه ی لب داخلی کلیتوریس بیشتر در معرض لمس در هنگام مقاربت جنسی قرار می‌گیرد و این مساله باعث ارگاسم بهتر و بیشتر بانوان می‌شود.

آیا پس از زایمان دوباره لبه های کوچک رشد خواهند نمود؟

معمولا در بارداری به دنبال تغییرات هورمونی حجم لب های داخل بزرگ تر شده و رنگ آن نیز تیره تر می‌گردد با این وجود پس از جراحی لابیاپلاستی لب های کوچک به دلیل برداشته شدن بافت اصلی دیگر در دوران بارداری رشد و تغییری نخواهند داشت.

پس از جراحی لابیاپلاستی چند جلسه ویزیت لازم است؟

به صورت کلی و در شرایط عادی ۲ بار ویزیت پس از جراحی لابیاپلاستی لازم است که یکی یک هفته پس از جراحی برای بررسی تورم و میزان ترمیم در هنگامی که ورم لابیا ها(لب های کوچک) کم می شود و جلسه ی دوم ویزیت در حدود ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی و قبل از شروع مقاربت جنسی می باشد.

۳۰ نظر

 • خیلی عمل خوبی بود یک کوچولو سوزن بی حسی درد دا‌شت ولی واقعا ارزششو داشت بدنم مثل یه دختر بچه شده فق العاده خوشکل و حین عمل اصلا هیچ درد رو حس نکردم دست خانوم دکتر خوشکلمون درد نکنه

 • از قبل تعریف خانوم دکتر رو شنبده بودم باکلی استرس رفتم برا عمل اما وقتی رفتم با رفتار و بهترین برخورد خانوم دکتر و پرسنل نظرمو خوب کرد اصلاااا درد نداشتم حین عمل بسیار عالی بود

 • از قبل تعریف خانوم دکتر رو شنبده بودم باکلی استرس رفتم برا عمل اما وقتی رفتم با رفتار و بهترین برخورد خانوم دکتر و پرسنل نظرمو خوب کرد اصلاااا درد نداشتم حین عمل بسیار عالی بود

 • من ۱۷ سالمه و به زیبایی اهمیت میدم و حساسم وقتی گالری عکس قبل و بعد خانم دکتر رو دیدم از انتخابم مطمعن شدم عمل به بهترین روش پیشرفت و بی نقص بود هیچ دردر نداشتم و نتیجه حتی بهتر از اونی بود که فک میکردم

 • عمل لابیا بسیار عالی و اصلا درد نداشت همچنین محیط بسیار تمیز و پر انرژی و خانم دکتر و دستیاران بسیار عالی انشالله خدا به خانم دکتر سلامتی و مال برکت بده

 • من عمل لابیا و چربی داشتم دو سال گذشته و هیچگونه مشکلی ندارم دکتر بسیار ماهر و خوش اخلاق هستن و من خیلی خیلی راضیم ممنون

 • اولش خیلی استرس داشتم اما خانم دکتر خیلی با محبت و ارامش استرس من رو برطرف کردن اهنگ هایی که حین عمل پخش شد واقعا استرسم رو کم کرد حین عمل اصلا دردی حس نکردم و بسیار با دقت منو عمل کردن و از نتیجه عمل هم خیلی راضیم با تشکر

 • ممنون از خانم دکتر عزیز واقعا عمل خوبی بود و من کاملا راضیم از نتیجه عمل و دردی حین عمل احساس نکردم مچکرم از زحمت های شما

 • من سه سا ل قبل پیششون تزریق ژل داشتم بسیار عالی بود امروزم رفتم ۱۵ سی سی دیگه تزریق کردم عالی بود

 • من سه سا ل قبل پیششون تزریق ژل داشتم بسیار عالی بود امروزم رفتم ۱۵ سی سی دیگه تزریق کردم عالی بود و دوس داشتم

 • ممنون از خانم دکتر عزیز و صبور عمل لابیا داشتم عالی بود بدون هیچ دردی واقعا خیلی استرس داشتم اما عمل عالی بود وممنون از خانم قربانی عزیز

 • ممنون از خانم دکتر عزیز و صبور عمل لابیا داشتم عالی بود فکرنمیکردم اینقدر ظریف عملم انجام بشه وممنون از خانم قربانی عزیز

 • از عمل راضی بودم اخلاق پرسنل عالی و اخلاق خانم دکتر هم عالی بود دردی نداشتم همه چی عالی بود از اون چیزی هم که فکر میکردم عالی تر بود با تشکر از خانم دکتر ساریخانی

 • قبلا پیش دکتر دیگری این عمل رو انجام داده بودم ولی متاسفانه اصلا راضی نبودم . خانم دکترساریخانی رو به من معرفی کردند واین عمل رو انجام دادم و خیلی راضی هستم از کار و اخلاقشون و پرسنل خیلی راضی بودم هرکس تصمیم به انجام دارد حتما انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو نوبتحساب من
نوبت گیری اینترنتی مطب
برای رزرو نوبت ، ساعت ویزیت را انتخاب کنید
لطفا مطالعه کنید
قوانین و مقررات این مطب جهت نوبت گیری اینترنتی
در حال بارگذاری ...
 • ساعت دریافت نوبت ساعت حضور شما در مطب میباشد و زمان انتطار شما حداقل ۱ ساعت می باشد.
 • لطفا در انتخاب تایم و روز نوبت خود دقت کافی را داشته باشید در صورت عدم حضور و یا تاخیر بیش ۲۰ دقیقه پذیرش شما انجام نخواهد شد.
 • پرداختی شما به مبلغ 150 هزار تومان جهت اخذ نوبت بوده است
رزرو نوبت